grafike.jpeg

AADF nëpërmjet projektit CleanScore ka shpallur edicionin e katërt të “Konkursit Kombëtar të Punimeve Shkencore". Pjesëmarrja është e hapur për të gjithë studentët shqiptarë dhe ata të rajonit.
Aplikimet pranohen deri në 15 shkurt 2023 me një punim që duhet të përmbushë këto kritere:• Punimi duhet t’u përmbahet rregullave të shkrimit akademik;• Të jetë në gjuhën angleze;• Të jetë punim origjinale dhe të mos përmbajë plagjiaturë, ndaj për këtë të gjitha punimet do t’u nënshtrohen një kontrolli nga Komisioni i Vlerësimit nëpërmjet platformës “akademia.al”;• Të jetë punim argumentues;• Të përmbajë 2.000 – 2.500 fjalë;• Të paktën 50% e referencave në punim duhet të jenë nga “JSTOR”.Për detajet e mëtejshme të kritereve apo për t’u njohur me punimet pjesëmarrëse dhe fituese të tre edicioneve, mund të vizitoni faqen zyrtare të CleanScore.