Komisioni i Zgjedhjeve i Fakultetit të Ekonomisë, pas numërimit të votave shpall si më poshtë rezultatet e votimit

1. Rezultati i votimit për kandidatin për drejtues i njësisë kryesore Fakulteti i Ekonomisë

Klikoni për më tepër: Vendimi dhe procesverbali i rezultatit për DEKAN

2. Rezultati i votimit për kandidatët për drejtues të njësive bazë

Klikoni për më tepër: Vendimi për departamentet dhe tabelat e rezultatit

3. Rezultati i votimit për kandidatët për anëtar të Senatit Akademik të UT, personel akademik me kohë të plotë.

Klikoni për më tepër: VOTAT - pedagogët për senat

Për përfaqësuesit e Fakultetit të Ekonomisë në Senatin Akademik të UT u votua edhe nga personeli akademik me kohë të plotë i Filialit Sarandë. Rezultatet e votimit janë si më poshtë:

Klikoni për më tepër: Rezultati nga Filiali i Sarandës për Senatin Akademik të UT

4, Rezultati i votimit për kandidatët për anëtar të Senatit Akademik të UT, përfaqësues studentë nga kategoria e studentëve. Rezultati i mëposhtëm, së bashku me rezultatin e votimit në njësitë e tjera kryesore të UT është pasqyruar në vendimin e shpallur nga KIZ.

Klikoni për më tepër: VOTAT - studentët për senat

Rezultatet janë afishuar edhe tek Këndi i Zgjedhjeve të Fakultetit të Ekonomisë