#FEUT mori pjesë në një seri masterklasash mbi #UniversitetinSipërmarrës zhvilluar nga projekti #EUforInnovation, në bashkëpunim me "Qendrën për Sipërmarrje të Amsterdamit" ACE me pedagogët Mirdaim Axhami, Fatma Jaupi, Bruna Niçka dhe Edlira Martiri.

Qëllimi i këtyre masterklasave ishte informimi dhe frymëzimi i universiteteve për të krijuar programe që nxisin një mentalitet sipërmarrës tek studentët dhe akademikët dhe i lidhin këto programe me ekosistemin sipërmarrës.

Nxitur nga ky program në bashkëpunim me dekanatin e FEUT janë përcaktuar nismat që duhet të ndërmerren për të zhvilluar këtë filozofi në fakultetin tonë.

#GIZALBANIA

#EUforInnovation