mundesi_bursa_erasmus.png

Në kuadër të Programit Erasmus+ është hapur thirrja për aplikime për bursa për mobilitete për mësimdhënie në Universitetin e Mesinës në Itali, për stafin me kohë të plotë të Universitetit të Tiranës, për semestrin e dytë të vitit akademik 2021-2022.

Llojet e mobilitetit:

- Shkëmbimin e stafit akademik me kohë të plotë për mësimdhënie / trajnim;

- Shkëmbimin e stafit ndihmës akademik me karakter administrativ / administrativ me kohë të plotë për trajnim;

Kohëzgjatja e bursave:

- 5 ditë + 2 ditët e udhëtimit / 12 ditë + 2 ditët e udhëtimit;

Afati për aplikim: 11 Prill 2022

Fakulteti i Ekonomisë, Universiteti i Tiranës, ju uron suksese në aplikimin tuaj!

Klikoni për më tepër:

Hapet thirrja për aplikime për bursa në Universitetin e, Itali, për stafin akademik / ndihmës akademik me karakter administrativ / administrativ me kohë të plotë të Universitetit të Tiranës në kuadër të programit Erasmus+, për semestrin e dytë të vitit akademik 2021-2022